Jak rituální obřad vypadá?

Přemýšlíš nad tím, kdo tě oddá? Církevní svatba s farářem na vás může být příliš nábožensky laděná a úředník zas příliš strojený a odosobněný? Nechci v žádném případě házet všechny do jednoho pytle – je nespočet lidí, kteří tuhle práci dělají skvěle, se zaujetím a láskou… ale ne vždy to tak je. Pro svou vlastní svatbu jsme si z toho důvodu zvolili kamaráda, který nás zná a oficiálně jsme to „podepsali “ den předem, aby naše manželství bylo legální. Tehdy jsem ještě o kněžkách nevěděla vůbec nic. (Natož to, že se jí stanu :).

Já jakožto kněžka rovněž nemám v naší zemi takovou pravomoc jako farář anebo úředník a nemohu si vyřídit povolení oddávat v mezinárodních vodách jako Joye v Přátelích. Existují země, kde kněžky oddávat mohou, ovšem u nás to zkrátka nelze. Proto se jedná o symbolický ceremoniální akt – což mu ale rozhodně neubírá na významu.

1. (Před)svatební rituál

Možná si netroufáš mít celou svatbu vedenou rituálním způsobem, třeba kvůli babičce, která si přeje vidět vnučku v kostele anebo širší rodině nastávajícího, která by to neskousla. Nabízím Ti vedení předsvatebního rituálu v úzkém kruhu přátel, který bude celý o vás dvou.

Aby sis dokázala představit, jak takový rituál vypadá, přečti si tuhle povídku.

2. Velký svatební rituál

Celá Tvá svatba může být rituální. Dokážu uzpůsobit rituály tak, aby se zapojili všichni svatebčané a cítili se být součástí vašeho významného dne.

Vše záleží na vás dvou. Probíhá to tak, že se sejdeme, popovídáme si o vašich představách a přáních a posléze vám navrhu, jak by to mohlo být. Můžete si vybrat svou hudbu, živly, se kterými si přejete být požehnáni anebo to nechat na mě a mé intuici a nacítění se na vás.

Vždy to je a bude o vás dvou a vašich přáních a fantazii se meze nekladou.

Inspiraci k tomu, jak vypadá větší svatební rituál nalezneš na blogu.